اخبار > طراحی پارامتریک در معماری داخلی


  چاپ        ارسال به دوست

طراحی پارامتریک در معماری داخلی

دانشجوی گرامی ، جهت ثبت نام فرم زیر را تکمیل نمایید :

 

دریافت فرم

 

DE_FAB   نام سلسله ورکشاپ های تخصصی در حوزه معماری پارامتریک است که مرکز معماری ایران با همکاری گروه FLAT به سرپرستی مهندس حسن اسناوندی و مهندس خشایار بختیاری نژاد برگزار می نماید.

 

 

 

ورکشاپ دوم : طراحی پارامتریک در معماری داخلی با هدف طراحی و ساخت نمونه ی واقعی یک furniture در معماری داخلی ( مبلمان ، میز ، نیمکت ، کتابخانه و... ) با مقیاس یک به یک

 

سرپرست دوره : حسن اسناوندی 

 

سخنران روز دوم: رضا نجفیان 

 

سخنران روز سوم: مهران حق بین

 

شرح ورکشاپ:

در این دوره از ورک‌شاپ، ابتدا نرم‌افزار‌های راینو، گرس‌هاپر آموزش داده شده و دانشجویان با پلاگین‌های مختلفی آشنا خواهند شد. 

همچنین شرکت‌کنندگان در طول این دوره، نمونه‌های متنوعی از کدنویسی و مدل‌سازی در حوزه معماری داخلی را تمرین خواهند کرد. دانشجویان در طول مدت پنج روزه ورک‌شاپ، به همراه سرپرست دوره، به طراحی یک Furniture از فضای داخلی (مبلمان، نیمکت، میز، کتابخانه و ...) پرداخته و  موضوعات اجرایی آن را حل‌و‌فصل می‌کنند.

 از آنجا که امروزه موضوع ساخت در حوزه معماری دیجیتال و طراحی داخلی جایگاه مهمی را به خود اختصاص داده، شرکت‌کنندگان در قالب گروه‌های چند‌نفره طرح‌های خود را پرزانته کرده و در نهایت یک یا دو مبلمان  انتخاب شده و توسط همه شرکت‌کنندگان در مقیاس یک‌به‌یک ساخته خواهد شد.

ریز برنامه‌های دوره به شرح زیر است:

روز اول: مبانی معماری داخلی دیجیتال و آشنایی با ابزارهای ساخت آن، آشنایی کلی با فضای نرم‌افزار راینو و مدلسازی در این محیط، آشنایی با گرس‌هاپر و تمرین در محیط  Node base.

روز دوم: سخنرانی روز دوم  ( مهندس رضا نجفیان )، تمرین شرکت‌کنندگان دوره در محیط گرس‌هاپر و کدنویسی و تولید  pattern، تفکیک دانشجویان به گروه‌های مختلف و اتود و Research برای طراحی، متریال، نحوه ساخت مبلمان نهایی.

روز سوم: سخنرانی روز سوم ( مهندس مهران حق بین )، تمرین و کدنویسی اتودهای اولیه دانشجویان برای مبلمان‌های نهایی، انتخاب طرح نهایی قابل ساخت، پرزانته و حل مسائل اجرایی مبلمان انتخاب شده، نهایی کردن فرم و دیتیل‌های ساخت

روز‌ چهارم: آماده کردن نقشه‌های CNC برای برش، ارسال نقشه‌ها به کارگاه ساخت و بازدید دانشجویان از کارگاه و مراحل تولید آن، مراحل اولیه ساخت مبلمان نهایی در مرکز معماری ایران

روز پنجم: ساخت مبلمان نهایی

گفتنی است در پایان این دوره نمایشگاهی از آثار دانشجویان در مرکز معماری ایران برگزار خواهد شد. 

 

 

 

 

توضیحات: باتوجه به آموزش مبانی نرم افزار گراس هاپر در روز نخست کارگاه ، تسلط به این نرم افزار پیش از شروع دوره برای مخاطبان الزامی نمی باشد.

 

شهریه دوره : ۴۵۰ هزار تومان

ظرفیت دوره : ۱۵ نفر

زمان برگزاری: 

از دوشنبه ۱۵ شهریور الی جمعه ۱۹ شهریور ب مدت ۵ روز 


١٢:١٢ - جمعه ٢٢ مرداد ١٣٩٥    /    شماره : ١٣٨٠    /    تعداد نمایش : ١١٥٢