اخبار > همایش اصلاح نما و مراسم تجلیل از رتبه های برتر مسابقه دانشجو معمار برتر سال 93


  چاپ        ارسال به دوست

همایش اصلاح نما و مراسم تجلیل از رتبه های برتر مسابقه دانشجو معمار برتر سال 93

همایش دومین دوره مسابقه دانشجو معمار برتر سال ۹۳ به همت مرکز معماری ایران و با حمایت سازمان نظام مهندسی استان تهران در عصر پنجشنبه 9 بهمن ماه 93 در تالار همایشهای فرهنگ و هنرتهران برگزار شد.

در این همایش که با حضور برخی از اساتید و چهره های مطرح معماری ایران  از جمله معمارو منتقد نامدار،دکتر کامران افشار نادری ، دکتر فرهام مقدم راد،،نماینده سازمان نظام مهندسی و مهندس بهرام کلانتری ، مهندس رضا مفاخر و مهندس حبیبه مجد آبادی و مهندس رضا نجفیان برگزار شد،در ابتدا مهندس سید مجتبی فاطمی مدیر عامل مرکز معماری ایران از همه ی کسانی که ایشان را در این امر خطیر و علمی یاری کردند اظهار تشکر کرد سپس تریبون به دکتر فرهام مقدم راد نماینده سازمان نظام مهندسی و استاد برجسته دانشگاه سپرده شد .دکتر مقدم راد ضمن اظهار امیدواری نسبت به آینده معماری ایران اعلام کردند که سازمان نظام مهندسی آمادگی هرگونه حمایت از حرکت های خودجوش معماری را دارد . مقدم راد با ذکر این نکته که طوفان سال گذشته تهران37 نفر کشته داشت و علت بسیاری از این مرگ هاعدم اجرای صحیح نماها و پرتاب بسیاری ازمصالح خارجی ساختمان بوده است اظهار تاسف کرد و علت اینچنین حوادث تلخی را طراحی نادرست نما به دست افراد فاقد صلاحیت طراحی عنوان کرد و بیان کرد که با وجود  63000عضو سازمان نظام مهندسی که 12000 نفر از انها معمار و32000 نفر مهندس عمران هستند امید است در مقوله نما کار به دست افراد واجد صلاحیت سپرده شود.

در ادامه همایش دکتر کامران افشار نادری با دعوت مجری بر روی سن آمدند و سخنرانی خود را با ذکر این نکته که مسئله نما یک مسئله جدی و غیر مستقل از سایر اجزای ساختمان است آغاز کردند. او هدف مرکز معماری ایران را از برپایی چنین مسابقات علمی- دانشجویی ایجاد مزیت رقابتی در کشوری دانست که با کمبود بازار کار مواجه است ودارای سالیانه 50000 دانشجوی معماری در سراسر کشور است و سالیانه 100000 پروانه نظام مهندسی صادر میکند.

دکترافشار نادری گفت: از اهداف برگزاری این همایش که به همت مرکز معماری ایران برگزار شد احتراز از کلیشه در طراحی نما بوده و سعی بر ان شده که شرکت کنندگان از تفکر خود در کارهایشان بهره ببرند و در عین ایده پردازی به واقعی بودن موضوع توجه کنند و با مهارت و توجه شان به محیط، کارهایشان را ارائه دهند.به نظر ایشان ان چیزی که باعث پیشرفت معماری یک شهر است ارشیتکت های متخصص در کار هستند نه کانسپت ها.

در ادامه همایش پس از بازدید حاضرین ازنمایشگاه آثار مسابقه و پذیرایی از شرکت کنندگان، مختصری از مراسم معمار برتر سال 92 و سپس فیلم جلسه داوری مسابقه دانشجو معمار برتر سال 93 در سالن همایش های پژوهشکده فرهنگ و هنرتهران به نمایش گذاشته شد وبیانیه هیئت داوران قرائت گردید و نظرات داوران (مهندس بهرام کلانتری ،مهندس رضا مفاخر ومهندس حبیبه مجدابادی) به اطلاع همگان رسید. کلانتری دقایقی چند بر روی سن امد و ضمن تشکر از دانشجویانی که در چنین فعالیت های علمی از خودشان پویایی وعلاقمندی نشان دادند براین نکته که نهایت دستاورد شرکت کنندگان این مسابقه تولید یک ایده هرچند ساده ولی پیشبرنده است اضافه کرد، نمیشود با سلاح سلیقه به جنگ نوعی دیگر از زیبایی شناسی رفت و در هیئت داوران سعی بر ان بوده به پروژه هایی توجه شود که با مهارت معمارانه و کلی کار را پیش بردند و ایشان پس از دقایقی تیریبون را به مهندس حبیبه مجدابادی عضو دیگری از هیئت داوران سپرد و ایشان سخن خود را با این عنوان که هیئت داوران به دنبال تفکر کارها بود اغازنمود و در پایان گفت که نما یک پوسته بیرونی از ساختمان نیست و این یک تفکر کلاسیک است که باید از ان عبور کرد.

در انتهای همایش  ضمن تقدیر از شورای راهبردی و هیئت داوران ونماینده سازمان نظام مهندسی از ایشان دعوت به عمل آمد تا برای مراسم اهدای جوایز بر روی سن حضور یابند. مرکز معماری ایران از همه ی کسانی که در مسابقه شرکت کرده بودند با الواح و جوایز قدردانی نموده و در نهایت اسامی نفرات برتر مسابقه به شرح ذیل توسط مجری اعلام وطرحهای ایشان به نمایش گذاشته شد.

 

رتبه اول: فرشته اسد زاده و یگانه قزل لو  رتبه دوم:سمیرا شکوهی  رتبه سوم:محمد اشکبار صفت


رتبه اول: فرشته اسد زاده و یگانه قزل لو
جایزه 5 میلیون تومان وجه نقد +2.5 میلیون ریال شارژ کارت اعتباری باشگاه مرکز معماری ایران.

رتبه دوم:سمیرا شکوهی
جایزه 2 میلیون تومان وجه نقد +2.5 میلیون ریال شارژ کارت اعتباری باشگاه مرکز معماری ایران.

رتبه سوم:محمد اشکبار صفت
جایزه 1 میلیون تومان وجه نقد +2.5 میلیون ریال شارژ کارت اعتباری باشگاه مرکز معماری ایران.

 پایان پیام/ م.م

بازتاب خبری مراسم در خبرگزاری های رسمی کشور :


 1. سایت خبری خبرچین
 2. سایت فست نیوز
 3. پایگاه خبری آی باراد
 4. سایت خبری اخبارجو
 5. سایت خبری لیگ نیوز
 6. پایگاه خبری قطره
 7. پایگاه خبری آریا نیوز
 8. سایت خبر خبر
 9. پایگاه شهرسازی آنلاین
 10. سایت خبری خبرچین
 11. سایت فست نیوز
 12. سایت خبری هنرخوان
 13. عمران نیوز
 14. خبرگزاری پرس آنلاین
 15. سابت شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران
 16. سایت خبری اخبارجو
 17. سایت خبری لیگ نیوز
 18. سایت معماری آرتنا
 19. سایت saninam
 20. سایت دانشگاه علم و صنعت ایران
 21. شرکت کیا طرح زمان
 22. اخبار رسمی
 23. اخبار رسمی
 24. خبرگزاری پارست
 25. معمار نیوز
 26. سایت خبری هنرخوان
 27. صاحب نیوز
 28. خبر خبر
 29. آریا نیوز
 30. تسیم
 31. جهانی پرس
 32. معماری نیوز
 33. معمار نیوز
 34. گروه معماران آرل
 35. عمران نیوز
 36. پایگاه شهرسازی آنلاین
 37. خبرگزاری پرس آنلاین
 38. سابت شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران
 39. سایت مرجع معماری ایران و جهان
 40. سایت بنا نیوز
 41. سایت مرکز مطالعات حکمت و دانش و فن
 42. پایگاه خبری ویستا
 43. پایگاه خبری هنرخان
 44. وبسایت گروه آموزشی آرمان شهر
 45. گروه معماری هیچ
 46. گروه طراحان - معمار
 47. سایت معماری خشت خام
 48. وبلاگ پرشین بلاگ
 49. سایت خبری تیتر اخبار
 50. سایت خبری خبرپو
 51. پایگاه خبری قطره
 52. پایگاه خبری آریا نیوز
 53. سایت خبر خبر

 
 • image01
 • image02
 • image03
 • image04
 • image05
 • image06
 • image07
 • image08
 • image09
 • image10
 • image11
 • image12


٢٣:٤١ - جمعه ١٠ بهمن ١٣٩٣    /    شماره : ٧٩٢    /    تعداد نمایش : ٤٨٩٨مطالب علمی
سایر بخش ها