اخبار > ٌُDEFAB NO.04


  چاپ        ارسال به دوست

ٌُDEFAB NO.04

 
- موضوع تحقیق بر روی مصالح را می توان امروزه به عنوان یکی از شاخه های معماری معرفی کرد که در دانشکده ها و مدارس معماری معتبر دنیا به عنوان یکی از گرایش های معماری در دوره های مختلف تحصیلی آموزش داده می شود. این شاخه از معماری که با تجربه و آزمایش مداوم همراه است، به عنوان پروسه ای از روند طراحی و ساخت شناخته می شود که نتایج و اطلاعات حاصل از آن در مراحل اجرای یک به یک همانند یک فرمول شیمیایی کشف شده به کار معماران می آید.
 
       - هر گاه اسمی از صفحات مینیمال وسط می آید، نام فرای اوتو و تحقیقات آزمایشگاهی این معمار قرن بیستم بر روی این فرم ها و حباب های حاصل از کف صابون در پروژه های واقعی معماری، زنده می شود. این صفحات به فرم هایی گفته می شود که برای ساخت آن،  با توجه به منحنی های طراحی شده، کمترین مصالح ممکن استفاده خواهد شد همچنین حاصل آن صفحه ای نازک، پایدار و قابل تکثیر خواهد بود. بحث در مورد این گونه صفحات پای ریاضیات پیچیده را نیز به عرصه معماری باز می کند. البته برای معماران نرم افزارها و روش هایی برای طراحی و مدلسازی صفحات مینیمال پیش بینی شده است. 
 
       - ما در این دوره از کارگاه تصمیم داریم تا با تحقیق و آزمایش بر روی متریال ها و ملات هایی که پایه آبی دارند (گچ، انواع رزین ها، انواع چسب ها، بتن و ... )، به ترکیبی از مصالح برسیم که بتوانیم از آن در ساخت صفحات مینیمال و چند منحنی از آن استفاده کنیم و پروتوتایپ های فراوانی از اینگونه از متریال ها ساخته و در آزمایشگاه مقاومت مصالح مورد ارزیابی قرار دهیم. در نهایت ماحصل این تحقیق را در ساخت یک نمونه واقعی که کاربری آن در مدت زمان ورک شاپ توسط دانشجویان و سرپرستان دوره پیشنهاد داده می شود، به کار ببریم.
  
 


٠٩:٥٨ - سه شنبه ٨ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٢٨    /    تعداد نمایش : ٤٦٧مطالب علمی
سایر بخش ها