فتوشاپ

 

 

   نام دوره آموزشی : فتوشاپ

 

معرفی نرم افزار :

از آن هنگام که نرم افزارقدرتمند فتوشاپ پا به عرصه ی هنری و کاری کشور ما گذاشته است متاسفانه کمتر به صورت علمی و حرفه ای به آن پرداخته شده است و حتی میتوان گفت بسیار مور ظلم قرار گرفته است و حتی برخی از اساتید صاحب نام این مرز و بوم به واسته تفکرات سنتی از این ابزار قدرتمند دوری جسته و حتی شاگردان و هنرجویانشان را به استفاده نکردن از آن تشویق کرده ند! و همین امر باعث شده به جز عده ای معدود در ذهن دیگر اقشار جامعه هنری ایران از فتوشاپ تصویری سطحی ساخته شود.

اما حقیقت امر چیز دیگریست...

اکنون فتوشاپ نرم افزاریست که بیش از 20 سال از عمر آن میگذرد و در طول این 20سال جمعی نزدیک به 100 نفر از بهترین های گرافیک ، عکاسی ، تصویر گری و برنامه نویسان جهان در جهت رشد و پیشرفت این نرم افزار تلاش کرده اند و نتیجه این تلاشها تبدیل شده است به خلق یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های جهان در زمینه ی هنرهای دیجیتال.

شاید به جرات بتوان گفت دنیای گرافیک،عکاسی و تصویرگری دیجیتال در هزاره سوم بدون وجود فتوشاپ معنایی نخواهد داشت.

امروزه فتوشاپ در کنار دیگر اعضای قدرتمند خانواده ادوبی چون ایلوستریتور،این دیزاین ،افتر افکت ،پریمیرو دیگر اعضای این خانواده بزرگ امپراطوری بسیار قدرتمندی را تشکیل داده که خالق طیف وسیعی از شاهکارهای هنر دیجیتال امروزی هستند.

هدف اصلی از برگزاری این دوره ایجاد دیدی نوین نسبت به این نرم افزارعظیم و فراگیری برخی اصول علمی و پایه ای آن است.

به خاطر داشته باشیم که فتوشاپ یک وسیله تفریح نیست فتوشاپ علمی است بسیار عظیم و گسترده و این دید غلط که میتوان آن را ساده و تجربی فراگرفت را از ذهن خود پاک کنیم و به دنبال فراگیری علمی و اصولی آن باشیم تا بتوانیم در آسمان بیکران آن عقابی بلند پرواز باشیم و یادمان باشد آسمان فتوشاپ بی انتهاست.